Versace Millenium 32mm Classic Black Gold Ladies’ Watch - Specification
| Brand | Versace |
| Model Number | VE0E00125 |
| Case Width | 32mm |
| Case Length | 32mm |
| Case Depth | 7mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Colour | Gold |
| Case Shape | Circular |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Dial Colour | Black |
| Strap Material | Leather |
| Strap Width | 17mm |
| Strap Colour | Black |
| Clasp Type | Buckle |
| Crystal | Sapphire |
| Water Resistance | 30 metres |
| Packaging | Official Versace Presentation Box |
| Warranty | 2 years Watches & Crystals Warranty |
| Features | Swiss Made |
News & Offers from Watches & Crystals
Subscribe to our newsletter for the latest trends in jewellery and watches, exclusive new arrivals, and special offers.