Casio Ladies' Digital Watch 29mm Vintage Classic Grey - Specification
| Brand | Casio |
| Model Number | LA680WEL-8A2DF |
| Case Width | 29mm |
| Case Length | 34mm |
| Case Depth | 9mm |
| Case Material | Resin and Stainless Steel |
| Case Colour | Silver |
| Case Shape | Rectangular |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Dial Colour | Grey |
| Strap Material | Leather |
| Strap Colour | Grey |
| Clasp Type | Buckle |
| Crystal | Resin |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Packaging | Official Casio Presentation Box |
| Warranty | 2 years Watches & Crystals Warranty |
| Features | Alarm, Backlight and Stopwatch |
News & Offers from Watches & Crystals
Subscribe to our newsletter for the latest trends in jewellery and watches, exclusive new arrivals, and special offers.