Versace Tonneau Lady 23x33mm Gold Dial Ladies’ Watch - Specification
| Brand | Versace |
| Model Number | VE1C01324 |
| Case Width | 23mm |
| Case Length | 33mm |
| Case Depth | 7mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Colour | Gold |
| Case Shape | Rectangular |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Dial Colour | Gold |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Strap Width | 16mm |
| Strap Colour | Gold |
| Clasp Type | Foldover |
| Crystal | Sapphire |
| Water Resistance | 30 metres |
| Packaging | Official Versace Presentation Box |
| Warranty | 2 years Watches & Crystals Warranty |
News & Offers from Watches & Crystals
Subscribe to our newsletter for the latest trends in jewellery and watches, exclusive new arrivals, and special offers.